0507 489 39 50 destek@teknikservis7-24.com

Zeytinburnu Klima Servisi

Servis 7/24 Zeytinburnu Klima Servisi

Zeytinburnu Klima Servisi

Gönderen rifat74

Zeytinburnu Klima Servisi

 

Zeytinburnu Klima Servisi İşlem Listesi:

Mikrop Öldürücü Klima Bakımı

Klima bakımının cihazınız için saymakla bitmeyen faydaları vardır. Her şeyden önce sıhhatinizi tehdit eden mikroplardan kurtulursunuz, bunun yanında oluşabilecek pahalı arızaları önceden tespit edilip zamanında müdahale edilerek bu maliyetleri düşürebilirsiniz, ve bu klimanın çalışma ömrü uzayacaktır.

  • Antibakteriyel Klima Bakımı Sağlığınızı Tehditlerden Koruyacaktır

Klimaların serpantininde zamanla biriken toz ve kir bakteri oluşumuna sebep olmaktadır. Oda içerisinde hava sirkülasyonu sağlayan iç ünite fanı bu bakterilerin teneffüs ettiğiniz havaya karışmasına neden olur. Özellikle yaşlı, hasta ve çocuklar için bu durum ciddi tehlike arz etmektedir. Solunum yolu enfeksiyonları ve klima zatürresi gibi hastalıklar bundan kaynaklanır. Yaptıracağınız düzenli ilaçlı bakımlar sizleri bu tür tehlikelerden koruyacaktır.

  • Klimanıza Periyodik Bakım Yaptırmak Cebinizi Korur

Klimaların kondanser ve filtreleri zaman ile toz dolduğundan verimleri düşer. Filtreleri bulunduğunuz ortamdaki toz durumuna göre her 15 günde bir veya ayda bir yıkayarak temizleyebilirsiniz, bu geçici bir yarar sağlar ancak kondanser petekleri pislik ile dolduğunda klima rahat hava emişi yapamayacağından verim düşmesi bir yana zorlanma meydana gelecektir ve bu da cihazınızın daha fazla elektrik akımı çekmesine neden olur ve elektrik faturanızı gereksiz yere arttırır. Bakım bu fazladan masrafların sizde kalmasını olanak verir.

  • Klimanıza Bakım Yapılırken Büyük Arızalar Oluşmadan Tespit Edilme Fırsatı Vardır

Klima Bakımı sırasında yapılan elektrik bağlantıları kontrolü, elektronik devre kartı kontrolü, kablo kontrolü, kompresör kontrolü , fan kontrolü ve diğer genel kontroller sırasında oluşmaya meyilli arızalar tespit edilerek müşterilerimiz bilgilendirilir. Henüz oluşmamış ama gerçekleşmek üzere olan bu tür arızalar tıpkı check-up sırasındaki erken teşhis gibi sizi büyük masraflardan koruyacaktır. Siz siz olun klimanızın periyodik bakımlarını ihmal etmeyin.

Klima Bakım ihtiyacınız için arayın – Zeytinburnu Klima Servisi – Tel: 0507 489 39 50

Klima Montajı

Klima Montajı sadece iç ünite ve dış üniteyi duvara tutturmaktan ibaret değildir. Montaj yapılırken klimadan en yüksek verim alınacak şekilde bir yer tespiti yapılır. Bunun nedeni kapı girişleri, pencere kenarları, ısı yayan kaynakların (Televizyon gibi) performansa doğrudan etkileri olmaları. Yer tespiti bunlar göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

  • Montaj Yer Seçimi

Başlıkta da belirttiğimiz gibi Klima Montajında yer seçimi çok önemlidir. Kapı girişleri montaj için uygun değildir, bunun nedeni kapı açılıp kapandıkça klimanın sağladığı soğuk havanın odaya yayılmak yerine kapıdan çıkacağıdır. Pencere kenarları güneş ışığından kaynaklı ısıya neden olur ve bu ısı klimadan çıkan soğuk havayı odaya yayılmadan ısıtır. Televizyon, Uydu Alıcı, Müzik Seti vs. Elektronik aygıtlar da ısı yayarlar, montaj sırasında mümkün olduğunca bu cihazlardan uzağa montaj yapılmalıdır. Bunlara dikkat edildiğinde cihazınızdan en iyi verimi alacaksınız.

  • Montaj Sırasında Bakır Boruyu Değiştirmenin Ehemniyeti

Klimanızı söktürüp başka bir adrese monte ettirmek istiyorsunuz fakat masrafı nedeniyle bakır boruyu değiştirmek yerine eskisini kullanmak istiyorsunuz. Haklısınız mantıklı olan bu, bazı klimaların boruları tekrar kullanmaya uygun olabiliyor fakat bazı borular zamanla sertleşip bükülemeyecek bir duruma gelirler montaj esnasında montajı yapan kişi bu şekilde montajı gerçekleştiremez. Bu borular aynı zamanda sağlamlıklarını kaybettiklerinde ileride soğutucu gazın kaçmasına sebep olabilmektedirler. Demontaj – Montajda boruyu değiştirmek hem montaj kolaylığı açısından hem de ileriye dönük oluşabilecek boru problemlerinden korunma adına daha uygun olmaktadır.

Klima Montaj ihtiyacınız için arayın – Zeytinburnu Klima Servisi – Tel: 0507 489 39 50

Klima Tamir ve Onarımı

Klimaların belli başlı sık karşılaşılan arızaları olur. Mesela Klimanın soğutmaması gibi. Çağrı merkezimize gelen aramalarda genellikle “Gaz Dolumunu Kaça Yapıyorsunuz?” gibi sorular yöneltilir bize ve biz sorun nedir diye sorduğumuzda “Klima Soğutmuyor” cevabını alırız. Oysa Klimanın soğutmaması sadece gaz kaynaklı değildir, bunu çeşitli sebepleri vardır. Kompresör arızası, kondansatör arızası, sensör arızası ve daha bir çok sebep, hatta bazı müşterilerimiz kumandadan klimayı ısıtma modunda unuttukları için klimanın soğutma yapmamasının arıza kaynaklı olduğunu zannedip bizi aramaktadırlar.

  • Klima Kart Arızası

Klimalarda kumandadan verdiğiniz tüm komutlar Klimanın beyni olan “Elektronik Beyin Kartı” aracılığı ile yerine getirilir. Örneğin aç kapa, derece düşürüp arttırma, soğutma- ısıtma -nem alma modları arasında geçiş, fan hızını arttırıp düşürme gibi. Bu kart arıza yaptığında ise klimanız devre dışı kalır. Genelde pahalı olan bu kartlar yenisiyle değiştirmek yerine daha uygun fiyata tamiri yapılmaktadır. Biz müşterilerimizin bu sorununu kart tamiri ile çözmekteyiz.

  • Arıza Yapmış Kompresör

Bu arıza başınıza gelebilecek en büyük arızadır. Maliyeti gayet yüksektir. Kompresör yandığında maliyet 3 aşamadan oluşur: Kompresör ücreti, Gaz dolum ücreti ve işçilik ücreti. Bazı eski tip klimalarda bu masrafı yapmaya değmez ancak klimanız birkaç yıllık ise ekovat değiştirmek yeni klima almaktan daha mantıklı olacaktır. Biz Zeytinburnu Klima Servisi olarak maliyeti düşürme adına yeni kompresör yanında 2. el kompresör de bulundurup müşteri isterse daha düşük maliyete bu kompresör değişimini de yapmaktayız.

  • Olası Diğer Arızalar

Klimaların diğer küçük arızaları genelde şu şekildedir: Ortam sensörü arızası, Boru sensörü arızası, cam sigorta atması, kapasitör arızası, kumanda arızası, fan arızası ve çeşitli başka arızalar. Bunlar basit arızalardır fakat klimanızın görevini yapmamasına sebep olurlar. Bu arızaların giderilmesi genelde uzun zaman almamaktadır ve maliyeti düşüktür.

Klima Tamir ihtiyacınız için arayın – Zeytinburnu Klima Servisi – Tel: 0507 489 39 50


Bizi arayın

Zeytinburnu Klima Bakımı

Zeytinburnu Klima Bakımı

Zeytinburnu Klima Montajı

Zeytinburnu Klima Montajı

Zeytinburnu Klima Sökümü

Zeytinburnu Klima Sökümü

Zeytinburnu Klima Tamiri

Zeytinburnu Klima Tamiri

Zeytinburnu Klima Yer Değişimi

Zeytinburnu Klima Yer Değişimi

Zeytinburnu Klima Gaz Dolumu

Zeytinburnu Klima Gaz Dolumu

Zeytinburnu Konteyner Klima Montajı

Zeytinburnu Konteyner Klima Montajı

Zeytinburnu Klima Servisi hangi semtlere hizmet verir?

Biz Zeytinburnu Klima Servisi olarak hizmetlerimizi Zeytinburnu ilçesi ve Beştelsiz, Çırpıcı, Gökalp, Kazlıçeşme, Maltepe, Nuripaşa, Zeytinburnu, Seyitnizam, Sümer, Telsiz, Veliefendi, Yenidoğan, Yeşiltepe Mahalleleri ve semt olarak da Balıklı, Belgratkapı, Cevizlibağ, Dikilitaş civarında oturan tüm müşterilerimizin Klimalarını her daim çalışır durumda tutmak için de itina ile yerine getirmekteyiz.

Tüm işlemlerimiz firmamızın garantisi kapsamındadır. Parça değişimi ve işçilik hizmetlerinde müşterilerimize 1 yıl garanti vermekteyiz. Güleryüzlü, ilgili ve işini bilen elemanlarımız ile tüm Klima işlerinize talibiz. Bizi arayın ve güvenilir hizmetin tadını çıkarın.

Firma olarak ilkemiz her zaman müşterilerimiz ile karşılıklı güven ve saygıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. “Zeytinburnu Klima Servisi

Klima veya Uydu Servis ihtiyaçlarınız için bizi aramaya çekinmeyin!

  0507 489 39 50
logo