Klima Servisi

Klimaların hayatımızdaki yeri

Klimalar günümüzde vazgeçilmez serinleme araçları olarak olmazsa olmazlarımızdandır.Ülkemizde Klima kullanımı özellikle tekno marketlerin hizmete girip fiyat avantajları sağlamasından sonra artış göstermiştir. Son yıllarda fiyatların iyice düşmesiyle artık düşük gelirli aileler de daha önceleri lüks sayılan bu ürünleri evlerinde kullanma şansı elde etmişlerdir.
Birkaç sene öncesine kadar elektrik tüketim canavarı olan Klimalar günümüz teknolojisiyle daha ekonomik hale geldiler.
Özellikle inverter A, A ve A verimlilik sınıfında olan Klimalar bir elektrik ampulu kadar elektrik tüketmektedirler.

Klima alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Klima alırken öncelikle kullanmak istediğimiz oda’nın kapasitesine göre klima almalıyız; unutmayalım ki klimalar sadece bulundukları odayı serinletebilmektedirler. Yaşam kalitemizi ve sağlığımızı doğrudan etkilediğinden havayı bakteri ve partiküllerden arındıran filtreli modeller tercih edilmeli. Tasarruf için az enerji harcayan klimalar tercih edilmeli.
Satış sonrası bakım, onarım ve orjiinal yedek parça desteği veren klima markaları seçilmeli.Klima almadan önce mutlaka klima keşfi yapılmalı. Ortamın özellikleri göz önünde bulundurularak marka, model ve tip seçimi yapılmalı.
Arızaların onarım süresine dikkat edilmeli.Klima alırken, kapasitesinin ve kurulacağı yerin seçiminde ücretsiz keşif hizmetlerimizden ya da işin uzmanından yardım alarak klima seçimini en doğru şekilde yapın…