İçeriğe geç

Klima Gaz Dolumu

  Klima Gaz Dolumu

  Klima Gaz Dolum Hizmeti

  Klimaların bakır borularında dolaşan soğutucu gaz adeta damarlarda dolaşan kan gibidir. Onsuz olmaz! Eksilme sebebi ne olursa olsun cihazın tekrar soğutması için eksilen gaz yerine konmalıdır. Klima Gaz Dolumu için bizden servis isteyin.

  Klima Gazı Dolum ve İlave İşlemi

  Klimalar gaz olmadan hiç bir işe yaramazlar. İç ünite belki bir miktar vantilatör görevi görebilir fakat bu asla klimanın yerini tutmaz. Klimalar çeşitli gazlar kullanır mevcut kullanılan eski klimalarda en yaygın olanı R22’dir, fakat bu gaz ozon tabakasına verdiği zarar nedeniyle artık üretilmemektedir.

  Bu gazın yerine alternatif olarak R417A gazının dolumunu yapmaktayız. Daha yeni klimalarda R410A gazı kullanılıyor, yeni üretilen klimaların çoğunda bu gaz mevcut. Bazı amerikan malı klimalar R407C gazını kullanıyorlar fakat bu gazı kullanan klimalara çok nadir rastlamaktayız.

  R22 saf bir gaz çeşididir ve bu nedenle eksildiğinde üzerine ilave yapılarak doldurulabilir fakat diğer gazlar farklı gazların birleşiminden oluştukları için eksildiğinde sistemin boşaltılıp tekrar dolum yapılması gerekmektedir. Hangi gaz kullanılırsa kullanılsın eğer eksildiyse kaçak var demektir, önce kaçak bulunup onarılır ve sonra tekrar dolum yapılır aksi takdirde gaz yine kaçacaktır. Biz servis olarak tüm gazların dolumunu yapmaktayız.

  Klima Gaz Dolumu İsteyin

  Gaz Dolumu yaptırmak istediğiniz klima veya klimalarınız varsa bizi
  aşağıdaki numarımızdan arayıp gaz dolum randevusu isteyebilirsiniz.

  Klima Markaları
  Whatsapp Mesaj
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?