Aksaray Uydu Servisi

AKSARAY UYDU SERVİSİ – ÇANAK ANTEN MONTAJI – UYDU SİNYAL AYARI – DUVARA TV MONTAJI – 0507 489 39 50

Aksaray Uydu Servisi


Yılların bilgi birikimi ile Fatih ilçesi Aksaray Uydu Servisi olarak uydu hizmetleri veriyoruz. Aksaray semti ile Yusufpaşa ve Yenikapı bölgelerinden de bizi arayarak uydu hizmeti isteyebilirsiniz. Çanak kurulumu, uydu sinyal ayarı, merkezi sistem sorunları gibi teknik konularda müşterilerimize destek vermeye hazırız. Aksaray Uyducu sizden çağrı bekler.

Bireysel uydu sisteminizde veya binanızdaki merkezi sistemlerde sinyal alımı veya arıza gibi sorunlarla karşılaşırsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. Deneyimli teknisyenlerimiz, çanak antenlerinizin, uydu kablo tesisatınızın, LNB, DiSEqC, uydu alıcı gibi temel donanımlarınızın incelenmesini sağlayacak ve gerekli müdahaleleri yaparak sorunlarınızı çözeceklerdir.

Hizmetimizi Aksaray semtinin yanı sıra Fatih ilçesinin diğer tüm mahallelerine de sunmaktayız. Bizden hizmet almak için Aksaray Uydu Servisi’ni aramanız yeterlidir.

Hizmet Yelpazemiz


Aksaray Uydu Çanak ve Sinyal Ayarı

Fırtına, rüzgar, sağanak yağış, kar gibi hava şartları veya özensiz ve kötü işçilik sebebiyle olsun yayın alamamanız ve sinyal yok gibi uyarılar ve hatalar almanız durumunda Aksaray Uydu Servisi olarak çanak anteninizi yerine tekrar sabitliyor ve ince hassas Uydu Sinyal Ayarı yaparak televizyon izleme keyfinizin kaldığı yerden devam etmesini sağlıyoruz.

Aksaray Uydu Çanak Anten Montajı

Aksaraydeki müşterilerimize çanak anten kurulum hizmeti veriyoruz. İster bizden satın alınmış olsun ister başka yerden, Çanak Anten Montajı ihtiyacınız varsa duvar, balkon, çatı gibi noktalara bu kurulumu gerçekleştiriyoruz. Anten kurarken yer belirleme konusu uyduyu görecek bir yer seçilerek gerçekleştirilir. Bazı binalarda yönetici çatıya anten montajı için izin vermiyor, bu durumda balkon, cam kenarı gibi yerler uygunsa montajı oraya yapıyoruz.

Aksaray Duvara Televizyon Montajı

Duvara TV Montaj hizmetimiz bulunmaktadır. Bu hizmeti gerçekleştirirken yaptığımız ilk şey müşteriyle birlikte televizyonun montajı için ideal konumu belirlemek. Daha sonra duvarın sağlamlığını ve uygunluğunu kontrol ediyoruz, şayet bir sorun yoksa müşterinin askı aparatı varsa onu yoksa bizim temin edeceğimiz askı aparatını kullanarak montajı gerçekleştiririz. Sabit askı aparatı yerine sağa sola ve ileri geri hareket eden aparat da kullanabiliriz.

Aksaray Multifeed LNB Kurulumu

Aksaray Uydu Servisi olarak Multifeed Kurulum hizmeti veriyoruz. Önce bilmeyenler için açıklayalım, Multifeed tek bir çanak anten ile 2 veya daha fazla uydu izleme yöntemidir. LNB kısmına takılan Multifeed aparatının üzerinde hareketli LNB boğazları bulunur, 2 veya daha fazla uydu için bu boğazlara LNB takılarak mevcut uyduya ilave olacak uydular için ayarlama işlemi yapılır. Dikkat edilmesi gereken şey bunun tüm uydular için geçerli olmadığı. İzlenmek istenen uyduların birbirine yakın olması gerekir. Detaylı bilgi için bizi arayın.

Aksaray Merkezi Uydu Sistemi Kurulumu

Binanıza Merkezi Uydu Sistemi yani Uydu Santrali kurulumu için araştırma yapıyorsanız ve güvenilir bir uydu servisi arıyorsanız Aksaray Uydu Servisi olarak size yardımcı olabiliriz. Multiswitch denen santral sistemlerinin 8 – 40 veya çok daha fazla daire için seçenekleri mevcut. İnşaat halindeki sıfır binalara bu kurulumu gerçekleştiriyoruz ya da eskimiş mevcut santralinizin yerine daha çok çıkışa sahip son model santral kurulumu da yapıyoruz. Kullanılan Multiswitch sonlu ya da kaskatlı olabilir, farkları ise kaskatlı santrale dilerseniz ileride ilave yaparak çıkış yani port sayısını çoğaltabilirsiniz. Sorularınız için iletişime geçin.

Aksaray TV Kanal ve Frekans Düzenleme

Son sistem TKGS yani Türksat Kanal Güncelleme Sistemi bulunan bir TV veya uydu alıcınız yoksa zamanla kanallarınızda eksilmeler meydana gelecektir. Eğer teknik beceriniz yeterli değilse “Otomatik Kanal Arama” veya “Manuel Kanal Araması”, “Şebeke Araması” gibi menü terimleri arasında kaybolursunuz. Biz Aksaray Uydu Servisi olarak frekans ve kanallarınızı en güncel Türksat uydusu durumuna göre tarıyor, düzenliyor ve sıralamasını yapıyoruz.

Digiturk – D-Smart – Tivibu için Çanak Anten Kurulumu

Digiturk, D-Smart ve Tivibu gibi abonelik gerektiren dijital platformlardan birine üyeyseniz ve bu platform için çanak anten kurulumu gereksiniminiz varsa biz Aksaray Uydu Servisi olarak bu hizmeti de veriyoruz. Eğer mevcut bir çanak anteniniz varsa onun montajını yapıyoruz yoksa bizden satın alabileceğiniz çanak anten ve LNB kurulumu da yapıyoruz.

Uydu Servis Soruları ve Cevapları


Aynı çanak anten ile 2 odada TV izleyebilir miyim?

Aynı çanak ile 2 hatta daha fazla odada televizyon izleyebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken antendeki tekli LNB’nin 2’li yani çiftli LNB ile değiştirilip ikinci çıkıştan izlemek istediğiniz odaya kablo çekilmesidir. Zaten 2 odada izliyorsanız ve bir odaya daha TV için kablo çektirmek isterseniz çiftli yerine dörtlü LNB kullanılması gerekecektir.

Komşumun çanak anteninden ben de TV izleyebilir miyim?

Komşunuz müsaade ettiği takdirde yine tekli LNB kullanılıyorsa çanak antende 2’li yani çiftli LNB takıp TV’nize kablo çekerek yayın izleyebilirsiniz, zaten 2’li LNB takılıysa 4’lü LNB takıp TV izleyebilirsiniz. Hatta zaten 4’lü LNB kullanılıyorsa 8’li LNB ile izleyebilirsiniz.

Daireme merkezi sistemden sinyal gelmiyor, neden olabilir?

Uydu santralinden daireye sinyal gelmemesinin birçok sebebi olabilir. 1. Dairenize gelen santral portu arızalıdır, 2. dairenize gelen kabloda kopuk veya temassızlık yapan ek vardır, 3. bir komşunuz size gelen kabloyu çıkarıp porta kendi kablosunu takmış olabilir, 4. TV ayarlarında yanlış Diseqc girişi seçili olabilir. 5. TV menü ayarlarında düzenleme gerekebilir, uydu alıcınızın tuneri arızalı olabilir. Uydu prizi veya konnektör temassızlık yapıyordur.

Antenim yok, “Çanaksız Uydu Alıcı” ile TV izleyebilir miyim?

Çanaksız uydu alıcı diye piyasada satılan cihazlar eğer uydu yayını izlemek isterseniz ne yazık ki bu görevi yerine getiremezler. Eğer gerçek anlamda uydu yayınız izleyecekseniz çanak anten şarttır. Çanaksız Uydu Alıcı diye satılan cihazlar satıcı tarafından üzerlerine yüklenmiş IP kanalları bulunmaktadır, bu yayınları izleyebilirsiniz ancak bunun için de internet bağlantısı gerekir. Çanak ve internetiniz yoksa bu cihazlar hiç bir işinize yaramaz.

Yabancı kanalları izlemek istiyorum, ne yapmalıyım?

Türksat 3A/4A/5B yanına ilave olarak yabacı kanallar izlemek isterseniz biz size servis olarak Astra 19 uydusunu önerebiliriz. Şifresiz pek çok kanalların bulunduğu uyduda alman kanalları çoğunluktadır. Bunun dışında Astra 23, Hotbird 13, Thor 0,1, Azerspace 46, Arap uyduları Bard ve Arabsat gibi pek çok uydu için anten kurulum hizmeti veriyoruz.

Çanak anten fiyatları ne kadardır?

Bir çok vatandaş internette çanak anten fiyatlarını araştırmaktadır. Günümüz ekonomik şartları nedeniyle daha önce sitemizde bulunan “Çanak Anten Fiyatları” bölümümüzü kaldırmak zorunda kaldık çünkü döviz ve enflasyon nedeniyle fiyatlar sık sık değiştiğinden siteye eklediğimiz fiyat hep güncelliğini kaybetmektedir. Güncel fiyatlar için bizi arayın.

Bireysel çanak anten kullanmanın avantajları nelerdir?

  1. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz, karışan olmaz.
  2. Abonelik gerektirmez, fatura derdiniz olmaz.
  3. Taahhüt ve cayma bedeli ile uğraşmazsınız.
  4. Merkezi sistem gibi kablo ucu aramazsınız.
  5. İnternet ve telefon hattına ihtiyacınız olmaz.
  6. Tek seferlik anten ve kurulum ödemesi vardır.
  7. Taşınmanız durumunda söktürebilirsiniz.
  8. 2’li ve 4’lü LNB takarak yayın çoğaltabilirsiniz.
  9. Çanak anteniniz mevcutsa kurulum yeterlidir.
Bireysel Canak Anten

Güncel Türksat 42,0e şebeke arama frekansı nedir?

Türksat uydusu için bir değil birkaç şebeke arama frekansı bulunmaktadır, bunlar doğu ve batı kapsamları için farklıdır. Ancak Türkiye’de yapacağınız şebeke araması için iki frekansı da kullanabilirsiniz. Avrupa’dan şebeke araması yapmak için batı frekansı kullanılmalıdır.

Türksat Otomatik Arama Frekansı 112380V27500Türkiye – Batı
Türksat Otomatik Arama Frekansı 212423H30000Türkiye – Doğu
Aksaray Uydu Servisi
Türksat Frekans Listesi
Dmca Protected
Uydu Markaları