İçeriğe geç

Uydu Çanak Ayarı

  Uydu Çanak Ayarı

  Uydu Çanak Sinyal Ayarı

  Sinyal Yetersiz veya Sinyal Yok hataları çanak anten kullananların en sık rastladığı sorunlardır. Net bir uydu görüşü olmayan çanak antenlerden verimli sinyal alamazsınız. Çare Uydu Ayarı.

  Uydudan Yeterli Sinyal Alamıyor musunuz?

  Televizyon izlerken karelenmeler, donmalar, “Sinyal Zayıf” veya “Sinyal Yok” gibi uyarılar özellikle film, dizi veya maç izlerken insanı çileden çıkarabilir. Bu uyarıların sebebi bazen antenin rüzgarda yerinden oynaması olabileceği gibi bazen kopuk kablolara yapılmış eklerden de kaynaklanabilir.

  Arızalı LNB, arızalı Diseqc ve merkezi sistem kullanılıyorsa arızalı santral çıkışı da bu uyarılara sebebiyet verebilmektedir. Basit bir sinyal sorunu gibi gözükse de bazen uydu alıcınızın tuneri de arıza yapabilir. Tüm bu arıza çeşitleri sinyal sorunu demektir. Servis olarak bizi çağırdığınızda yapacağımız ilk şey anten ile uydu alıcısı arasındaki kablonun testini yapmak ve uydu sinyalini ölçmek.

  Sorun antenden kaynaklanıyorsa ince ayar yaparız ve anteninizi bir daha oynamayacak şekilde sabitleriz. Kablo, Diseqc, Lnb, Uydu Alıcısı gibi arızalarda sorunlu ekipman yenisiyle değiştirilir. Santral sorunlarında bina yönetimi onaylarsa santral değiştirilir. Tekrar yüksek sinyal almanız için gerekli tüm işlemler gerçekleştirilir.

  Uydu Sinyal Ayarı İsteyin

  Uydu Sinyal Ayarı yaptırmak istediğiniz çanak anteniniz varsa bizi 
  aşağıdaki numarımızdan arayıp sinyal ayar randevusu isteyebilirsiniz.

  Uydu Markaları
  Whatsapp Mesaj
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?