0507 489 39 50 destek@teknikservis7-24.com

Bahçelievler Klima Servisi

Servis 7/24 Bahçelievler Klima Servisi

Bahçelievler Klima Servisi

Gönderen rifat74

Bahçelievler Klima Servisi

 

Bahçelievler Klima Servisi Hizmet Listemiz:

Klima Bakımı

Bakım işleminin Klimanız için saymakla bitmeyen yararları vardır. Öncelikle sağlığınızı tehdit eden bakterilerden kurtulursunuz, bunun dışında oluşabilecek pahalı arızaları önceden tespit edilmesi ve zamanında müdahale edilerek bu masraflardan kurtulmanızı sağlar. Tabi ki klimanızın çalışma hayatı da uzayacaktır.

  • Bakım Sizi Hastalıklardan Korur

Klimaların iç ünitesinde zamanla biriken toz ve kir bakterilerin üremesine sebep olur. Odalarda hava sirkülasyonu sağlayan iç ünite fanı bu mikropların soluduğunuz havaya karışmasına sebep olur. Yaşlı, hasta ve çocuklar için bu durum büyük tehlike arz etmektedir. Solunum yolu enfeksiyonları ve klima zatürresi gibi hastalıklar böyle durumlardan kaynaklanır. İlaçlı bakımlarınızı düzenli yaptırmanız sizi ve ailenizi bu tür tehlikelerden koruyacaktır.

  • Bakım Yaptırmak Cüzdanınızı Korur

Klima cihazlarının evaparatör ve filtreleri çalıştıkça toz ile dolduğundan verimleri zamanla düşer. Klima filtrelerini bulunduğunuz ortamdaki toz durumuna göre 15 günde bir ya da ayda bir kendiniz deterjan ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu geçici bir yarar sağlar ancak iç ünite petekleri dolduğunda klimanız rahat hava emişi yapamayacağından performans düşmesi bir yana zorlanma meydana gelecektir ve bu cihazınızın daha fazla elektrik akımı çekmesine sebep olur ve elektrik faturanızı gereksiz yere çoğaltır. Klima Bakım bu fazladan masrafların cebinizde kalmasına olanak verir.

  • Klima Bakımı Olası Büyük Arızaların Oluşmadan Tespitini Sağlar

Bakım esnasında yapılan elektrik kablo bağlantılarının kontrolü, devre kartı kontrolü, kablo kontrolü, (ekovat) kompresör kontrolü , fanların kontrolü ve diğer kontroller sırasında oluşmaya yüz tutan arızalar tespit edilerek klima sahipleri bilgilendirilir. Daha oluşmamış ama oluşmak üzere olan bu tür arızalar insanların hastanelerde check-up sırasındaki erken teşhis gibi sizi oluşabilecek büyük masraflardan korur. Klimanızın periyodik bakımlarını ihmal etmemek sizin yararınıza olacaktır..

Klima Bakımı  için bizi arayın – Bahçelievler Klima Servisi – 0507 489 39 50

Klima Montaj Hizmeti

Klima Montajı sadece iç ve dış üniteleri duvara tutturmak değildir. Klima Montajı yapılırken cihazdan en yüksek performans alınacak şekilde yer tespiti yapılır. Bunun sebebi kapı girişleri, pencere kenarları, ısı yayan kaynakların (Televizyon gibi) klima verimine direkt etki etmeleridir. Klima yer tespiti bu kriterler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

  • Klima için Montaj Yeri Seçimi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Klima montajlarında yer seçimi çok önemli bir husustur. Kapıların girişleri klima montajı için uygun değildir, kapılar açılıp kapandıkça klimanın sağladığı soğuk hava odaya yayılmak yerine kapıdan kaçar. Pencere kenarları güneş ışığı kaynaklı ısıya sebep olur ve bu ısı klimadan çıkan soğuk havayı odaya yayılmadan ısınmasını sağlar. Televizyonlar, Uydu Alıcıları, Müzik Setleri gibi elektronik cihazlar da ısı yayarlar, montaj esnasında mümkün olduğunca bu aygıtlardan uzak bir noktaya montaj yapılmalıdır. Bu kriterlere dikkat edildiğinde klimanızdan en iyi performansı alırsınız.

  • Klima Montajında Bakır Boru Değiştirmenin Önemi

Klimanızı söktürdünüz ve başka bir yere monte ettirmek istiyorsunuz ama masraf sebebiyle boruyu değiştirmek yerine eski boruyu kullanmak istiyorsunuz. Normal şartlarda mantıklı olan bu fakat bazı klimaların boruları tekrar kullanmaya uygun olabiliyor ama bazı borular sertleşip bükülemeyecek bir duruma gelirlerler zamanla ve montaj sırasında montajı yapan kişi bu şekilde  klima montajını gerçekleştiremez. Borular aynı zamanda sağlamlıklarını kaybettiklerinde ileride klima gazının kaçmasına sebep olabilirler. Demontaj – Montajda bakır boruyu değiştirmek hem montajı kolaylaştırır hem de ileride oluşabilecek boru kaynaklı problemlerden korunma adına daha faydalı olmaktadır.

Klima Montaj için bizi arayın – Bahçelievler Klima Servisi – 0507 489 39 50

Klima Tamiri

Klimaların belli başlı sık karşılaşılan arızaları olur. Mesela Klimanın soğutmaması gibi. Çağrı merkezimize gelen aramalarda genellikle “Gaz Dolumunu Kaça Yapıyorsunuz?” gibi sorular yöneltilir bize ve biz sorun nedir diye sorduğumuzda “Klima Soğutmuyor” cevabını alırız. Oysa Klimanın soğutmaması sadece gaz kaynaklı değildir, bunu çeşitli sebepleri vardır. Kompresör arızası, kondansatör arızası, sensör arızası ve daha bir çok sebep, hatta bazı müşterilerimiz kumandadan klimayı ısıtma modunda unuttukları için klimanın soğutma yapmamasının arıza kaynaklı olduğunu zannedip bizi aramaktadırlar.

  • Elektronik Kart Arızası

Klimalarda kumandadan verdiğiniz tüm komutlar Klimanın beyni olan “Elektronik Devre Kartı” aracılığı ile yerine getirilir. Örneğin aç kapa, derece düşürüp arttırma, soğutma- ısıtma -nem alma modları arasında geçiş, fan hızını arttırıp düşürme gibi. Bu kart arıza yaptığında ise klimanız devre dışı kalır. Genelde pahalı olan bu kartlar yenisiyle değiştirmek yerine daha uygun fiyata tamiri yapılmaktadır. Biz müşterilerimizin bu sorununu kart tamiri ile çözmekteyiz.

  • Kompresör Arızası

Bu arıza başınıza gelebilecek en büyük arızadır. Maliyeti gayet yüksektir. Kompresör yandığında maliyet 3 aşamadan oluşur: Kompresör ücreti, Gaz dolum ücreti ve işçilik ücreti. Bazı eski tip klimalarda bu masrafı yapmaya değmez ancak klimanız birkaç senelikse kompresör değiştirmek yeni klima almaktan daha mantıklı olacaktır. Biz Bahçelievler Klima Servisi olarak maliyeti düşürme adına yeni kompresör yanında 2. el kompresör de bulundurup müşteri isterse daha düşük maliyete bu kompresör değişimini de yapmaktayız.

  • Diğer Arızalar

Klimaların diğer küçük arızaları genelde şu şekildedir: Ortam sensörü arızası, Boru sensörü arızası, cam sigorta atması, kapasitör arızası, kumanda arızası, fan arızası ve çeşitli başka arızalar. Bunlar basit arızalardır fakat klimanızın görevini yapmamasına sebep olurlar. Bu arızaların giderilmesi genelde uzun zaman almamaktadır ve maliyeti düşüktür.

Klima Tamir ihtiyacınız için arayın – Bahçelievler Klima Servisi – Tel: 0507 489 39 50


Bizi arayın

Bahçelievler Klima Bakımı

Bahçelievler Klima Bakımı

Bahçelievler Klima Montajı

Bahçelievler Klima Montajı

Bahçelievler Klima Sökümü

Bahçelievler Klima Sökümü

Bahçelievler Klima Tamiri

Bahçelievler Klima Tamiri

Bahçelievler Klima Yer Değişimi

Bahçelievler Klima Yer Değişimi

Bahçelievler Klima Gaz Dolumu

Bahçelievler Klima Gaz Dolumu

Bahçelievler Konteyner Klima Montajı

Bahçelievler Konteyner Klima Montajı

Bahçelievler Klima Servisi hangi mahallelere hizmet veriyor?

Biz Bahçelievler Klima Servisi olarak hizmetlerimizi Bahçelievler ilçesi ve Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Merkez, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer Mahalleleri ve semt olarak da Camlıkahve, Çalışlar, Haznedar, Kuleli, Merter, Ömür, Talatpaşa, Üçevler, Ünverdi, Yayla civarında oturan tüm müşterilerimizin Klimalarını her daim çalışır durumda tutmak için de itina ile yerine getirmekteyiz.

Tüm işlemlerimiz firmamızın garantisi kapsamındadır. Parça değişimi ve işçilik hizmetlerinde müşterilerimize 1 yıl garanti vermekteyiz. Güleryüzlü, ilgili ve işini bilen elemanlarımız ile tüm Klima işlerinize talibiz. Bizi arayın ve güvenilir hizmetin tadını çıkarın.

Servis olarak ilkemiz her zaman müşterilerimiz ile karşılıklı güven ve saygıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. “Bahçelievler Klima Servisi

Klima veya Uydu Servis ihtiyaçlarınız için bizi aramaya çekinmeyin!

  0507 489 39 50
logo