türksat kurulumu

Türksat Kurulumu

Türksat uydusunda televizyon izlerken bazen izlediğimiz kanalın listede olmasına rağmen açılmadığına şahit oluruz. Bu bazı durumlarda sinyal sorunundan kaynaklansa da bazı durumlarda da o kanalın uyduda “transponder” yani frekans değiştirmesinden kaynaklanabilmektedir. Çok izlenen ulusal kanallar kolay kolay frekans değiştirmeseler de çok fazla izlenmeyen küçük ve yöresel kanallar yeni frekanslara ara ara geçmektedirler ve böyle durumlarda cihazınızdan yeni bir tarama, frekans ekleme ve kanal düzenlemesi yapmanız gerekecektir.

Türksat Kanallarını Düzenleme

Türksat Uydu KurulumuHer ne kadar Türksat derken tek uydu’dan gibi bahsediyormuş gibi olsak da izlediğimiz yayınlar aynı yörüngeye yakın bulunan 2 farklı uydudan yani Türksat 3A ve Türksat 4A’dan izlenmektedirler. İzlediğimiz yayınların bazıları Türksat 3A uydusunda bazıları ise Türksat 4A uydularının transponderlerinden aktarılmaktadır. Seçmemize rağmen açılmayan veya frekans değiştirmiş kanalları tekrar izlemek için yapmamız  gereken cihazdan yeni bir şekeke araması yaptırmaktır. Çoğu yeni uydu alıcılarında TKGS “Türksat Kanal Güncelleme Sistemi”  var bu işi kolaylaştırıyor.  Değişiklikleri tek tıklama ile güncellemiş oluyorsunuz. Cihazınızda bu sistem yoksa ya 12380 V 27500 veya 12423 H 30000 frekanslarından şebeke arama yaptıracaksınız ya da kanalın yeni frekansını internetten bulup elle girip arama yaptıracaksınız. Kanalları bulduktan sonra eskilerini silip yenilerini tekrar sıralacaksınız.

Tarama ve Düzenleme Servis Tarafından Yapılması

Bazı insanların teknolojik aygıtlarla araları pek iyi olmayabilir, özellikle yaşlıların ve teknolojik aygıtlarla uğraşmayı sevmeyenlerin. O zaman yapılacak şey bir uydu servisi çağırmaktır. Servisi kanalların taramasını, sıralamasını ve düzenlemesini yapmak için hizmet verir. Biz de firma olarak bu servislerden biriyiz. İster uydu alıcınızın ister kendinden uydu alıcılı televizyonunuz olsun kurulumunu, taramasını ve düzenlemesini yaptırmak isterseniz bizi aramanız yeterli olacaktır. Elemanlarımız aşağıdaki işlemleri sizin yerinize yapmaya hazırlar.

  • Kanal listenizin komple silinip yeniden tarattırılması
  • Eksik kanalların tamamlanması
  • Çok izlenen kanalların üst sıralara alınması
  • Uydu alıcılı Tv’nizin sıfırdan kurulması
  • İzlemek istemediğiniz kanalların listeden silinmesi

Tv kanal listenizi her zaman güncel tutmak sizin yararınıza olacaktır. Servis aracılığı ile değil de frekans ve kanal düzenlemesini kendiniz yapmak isterseniz internette FLYSAT, LYNGSAT veya Türksat’ın kendi sitesi gibi güncel frekansları ve uydu değişikliklerini takip edebileceğiniz siteler mevcut. Günlük değişiklikleri bu siteler vasıtasyla öğrenebilir ve uydu alıcınız üzerinde uygulayabilirsiniz.