çanak anten montajı

Çanak Anten Montajı

Biz servis olarak avrupa yakası tüm semtlere teknik uydu hizmeti vermekteyiz. İhtiyacınız olan uydu sistemi satış, servis, onarım ve montaj ise kesinlikle doğru yerdesiniz. 25 seneyi aşkın profesyonel uydu tecrübesiyle teknisyenlerimiz müşterilerimize yardımcı olma ve tavsiyelerde bulunmak için her zaman hizmetlerindedirler.

Çatıya Anten Montajı

Çanak Anten MontajıÇoğu durumlarda çanak anteni çatıya monte etmekten başka seçenek olmuyor maalesef. Buna sebep genellikle bina duvarına bina yönetimi tarafından izin verilmemesi, alçak montajlarda karşı binaların veya ağaçların anten ile uydu arasındaki sinyal iletimine engel teşkil etmeleri, veya izlemek istenilen uydunun sadece çatıdan alınması vs. vs.

Aslında çatı montajı en uygun olanıdır zira yüksekte olduğundan önünde engel olmayacaktır, çocuklar oyun oynarken dokunup ayarının kaçmasına sebep olmazlar veya hırsızların söküp götürme ihtimali de yoktur, bunlar iyi yönleri fakat bazı dezavantajları da yok değil mesela sinyal sorunu yaşarsanız antene ulaşması zor olabilir veya kışın anten kar ile dolarsa temizlemeniz gerekecek ve çatıya çıkmak genellikle tehlikelidir.

Diğer Anten Montaj Noktaları

Çanak antenler illa çatıya monte edilecek diye bir kural yok eğer balkonunuz veya terasınız varsa ve montaj için uygunsa elbet buralara da anten kurulumu yapılabilir. Bazen müşterilerimiz müstakil bahçeli evlerde oturmaktadırlar böyle durumlarda bahçedeki ağaçlara bile çanak anten kurulumu yaptığımız zamanlar olmuştur veya bahçede beton dökülüp anten direği dikilip buna yapılan anten kurulumu. Müsait bir yeriniz varsa anten her yere kurulabilir, aşağıda örnekler verilmiştir.

  • Çatıya çanak anten montajı
  • Bina duvarına anten montajı
  • Balkona uydu anten montajı
  • Terasa uydu anten montajı
  • Bahçeye çanak anten kurulumu
  • Gemi veya teknelere anten montajı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eğer anten kurmak için uygun bir noktanız varsa kurulum her yere yapılabilmektedir önemli olan kurulumun ardından uzun yıllar sorun çıkarmayacak veya sorun çıksa bile istendiği zaman kolay müdahale yapılacak bir yer olması. Biz çanak anten montajlarımızda müşterilerimiz ile ortak bir karar alıp kurulum için en uygun noktayı belirleyip montaj işlemini buraya gerçekleştirmekteyiz.