Başakşehir Klima Servisi

Başakşehir Klima Servisi

Başakşehir Klima Servisi olarak özellikle İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Masko Mobilyacılar Sitesi, Keresteciler Sitesi, İstoç Toptancılar Çarşısı gibi toplu iş yerleri, fabrikalar ve çevresinde Kayaşehir, Başakşehir, Atakent gibi toplu konutlarla çevrili bu bölgeye Klima alanında teknik servis hizmetleri vermekteyiz. Güvenilir bir servisten aradığınız tüm özellikler bizde mevcut. Gerek duvar tipi split klimalar, gerek salon tipi klimalar ve gerek tavan ve kaset tipi klimalar olsun servis ihtiyacınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Marka ve model fark etmeksizin tüm klimalara hizmet veriyoruz.

Klima Montajı
Klima Tamiri
Klima Temizliği

Hizmetlerimiz

 • Her marka ve model arızalı klimanın parça değişimi ve tamir hizmeti
 • Tüm klimalara yıllık periyodik antibakteriyel temizlik ve bakım hizmeti
 • Salon, duvar ve tavan tipi klimaların montaj, söküm ve yer değişimi
 • R22, R32, R407C, R410A klima gazlarının vakumlu şarj ve dolum hizmeti
 • Her marka ve model klimanın yanmış kompresör (klima motoru) değişimi
 • Tüm klimaların yıpranmış bakır boru ve elektrik tesisatı değişimi
 • Yanmış elektronik devre kartı (klima kartı) tamiri veya yenisi ile değişimi

Başakşehir Klima Servisi Neden Farklı?

Şu bir gerçek ki verdiğimiz hizmetlerde müşterilerimizin hizmet sonrası bizimle yaptıkları değerlendirmelerde daha önce hizmet aldıkları başka servislerden çok farklı olduğumuzu gerek müşteri ile olan diyaloğumuz, gerek işçiliğimizin kalitesi ve uygun fiyatlarımız ile bizi eşe dosta tavsiye edeceklerini belirtmeleri işimizi ne kadar iyi yaptığımızın bir göstergesidir. Başakşehir Klima Servisi olarak biz yoğun rekabet gerektiren bu sektörde üzerimize düşeni hep yapmaya devam edip müşteri memnuniyeti odaklı bir teknik servis olarak kalite farkımız hep ortaya koymayı sürdüreceğiz.

Olası Klima Arızaları ve Sebepleri

Klimanın soğuk üflememesinin bir değil, birkaç sebebi olabilir. Genelde herkesin ilk aklına gelen klimanın gazının bitmiş olması olsa da bazen sebep bu olmayabiliyor. Gaz dışında olası nedenler:

 1. Klima Kompresörünün yanmış olması
 2. Kapasitör (Kondansatör) arızası
 3. Elektrik kablolarında temassızlık
 4. Ortam sensörü arızası
 5. Elektronik kart arızası
 6. Kumandadan soğutma modunun seçilmemesi
 7. Kumandadan derecenin düşürülmemesi

Klimanın içeriye su akıtması basit bir sorun gibi gözükse de gerçek hiç öyle değil. Damlayan su zamanla parkelerin şişmesine, halının çürümesine ve hatta kayıp düşmenize neden olabilir. Peki klimalar neden odaya su akıtır?

 1. Klima gazının eksilmiş olması
 2. Tava veya plastik aksamlarda çatlama
 3. Tahliye hortumunda tıkanıklık
 4. Hatalı montaj sebebiyle eğim problemi
 5. Damacana veya kova kullanıyorsanız hortum ucu suya gömülmüş olabilir
 6. Uzun hortum kullanılıyorsa sarkmalar olmuş olabilir

Uzun yıllar çalışmış olan klimaların zamanla performans kaybı yaşaması normaldir. Mekanik parçalar yılların yorgunluğuyla aşınmaları ve bunun neticesinde eski verimlerini göstermemeleri sık görülen bir durumdur fakat bu her zaman böyle olacak anlamına gelmez. Diğer olası sebepler şunlardır.

 1. Klima gaz seviyesinde azalma
 2. Evaparatör bobininde tıkanmalar
 3. Toz filtrelerinin dolu olması
 4. Dış ünite kondanserinde tıkanmalar
 5. Uzun zaman ihmal edilmiş klima bakımı

Klima borularının buz tutması zamanla bu buzun eriyip yoldan geçenlerin veya komşunuzun camlarına damlayıp şikayetler almanıza sebep olabilir. Peki klima boruları neden buzlanma yapar?

 1. Klima gazının belli bir seviyenin altına düşmesi
 2. İç ünite toz filtrelerinin tıkalı olması
 3. İç ünite evaparatörünün tıkalı olması
 4. Klimanın bakım ve temizlik gerektirmesi

R22 ve R410A Gaz Dolum Hizmeti

Klima Gaz Dolumu bir klima servisinin vereceği hizmetlerin başında gelir. Hiç bir klima gazı yoksa ısıtma ve soğutma yapmaz. Klima gazının eksilmesi tabi ki klimada kaçak olduğuna işarettir. Gaz klimanın tükettiği bir şey değildir dolayısı ile klimanızda kaçak yoksa aynı gazı klimanızın çalışma hayatı boyunca kullanabilirsiniz demektir. Klimada Gaz Kaçağı varsa önce bu kaçağın nedeni tespit edilmek zorundadır, eğer kaçak giderilmezse gaz her seferinde yine kaçacaktır.

En sık rastlanılan kaçak ve sızıntılar iyi sıkılmamış bağlantı rekorlarından kaynaklanır ve bu basit kaçak sebebinin onarımı da basittir ve rekorun sıkılmasıyla ortadan kalkacaktır. Bakır boru çatlak ve kırıklarında ise bu sorun kaynak yapılarak giderilebilir fakat klimada alüminyum boru kullanılmışsa yapılacak tek şey boruyu değiştirmektir. Biz Başakşehir Klima Servisi olarak gaz kaçaklarını onarıyor, klima sisteminin vakumlamasını yapıyor ve R22, R410A ve R407C gibi gazların tekrar dolumunu yapıyoruz.

Başakşehir’de Profesyonel Klima Servisi

Biz Başakşehir Klima Servisi olarak yukarıda bahsi geçen sorunlar için müşterilerimizin hizmetindeyiz. Sadece Başakşehir ilçesi değil, Küçükçekmece, Arnavutköy, Sultangazi gibi çevre ilçelere de servisimiz mevcuttur. İster Klima Tamiri, ister Klima Bakımı, ister Klima Montajı ya da Klima Gaz Dolumu olsun, servis gereksiniminde bizi 0507 489 39 50 numaralı telefondan arayıp servis talep edebilirsiniz. Randevu kaydınız alındıktan sonra ekiplerimiz belirlenen gün ve saatte sizi adresinizde ziyaret edeceklerdir.

Klima Marka