İçeriğe geç

Atakent Klima Servisi

ATAKENT KLİMA SERVİSİ – KLİMA TAMİR & ONARIM – KLİMA MONTAJ & SÖKÜM – KLİMA BAKIM & TEMİZLİK – KLİMA GAZ DOLUMU – 0507 489 39 50
Atakent Klima Servisi

Atakent Klima Servisi

Atakent Klima Servisi ısıtma ve soğutma alanında faaliyetlerini Küçükçekmece ilçesi ve Halkalı ile Atakent mahalleleri ve gezici servis araçları ve servis ekipleri vasıtasıyla tüm İstanbul geneline ulaştırmaktadır. Profesyonel bir klima teknik servisi olarak uzun senelerin deneyimi ve işini iyi yapan teknisyenleri ile arızalı klimaların onarımı ve kurulum gereksinimi duyulan klimaların montajlarını garantili ve itinalı olarak yerine getiriyoruz. Servis hizmetlerimizden herkes faydalansın diye Küçükçekmece ilçesi hariç Küçükçekmece ile Kartal arası tüm ilçelere gezici servis araçlarımız ile teknik ekiplerimiz vasıtasıyla aynı profesyonellik ve kalitede servis vermekteyiz.

Atakent Klima Servisi olarak bizden alabileceğiniz servis hizmetleri klima arızalarının tamir ve onarımı, klima cihazlarının periyodik bakım ve temizlik hizmeti, klimaların montaj, söküm, yer değişimi gibi sökme takma işlemleri ve tabi ki R22, R410A, R407C gibi klima gazlarının dolum işlemi. Servis ile ilgili hizmet ayrıntılarımızı aşağıdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bizi arayın klimanızı yaza hazırlayalım.

Klima Servis Hizmetlerimiz

Arızalanan veya başka bir servis işlemine gerek duyan bir klimanız olduğunda yapmanız gereken ilk şey iyi bir klima servisi bulmaktır. Günümüzde ya eş dost tavsiyesi ile ya da internette arama yaparak teknik servis aranmaktadır. Her bulunan servis güvenilir ve işinin ehli olmayabilir. Haberlerde sık sık müşterileri mağdur eden servis haberleri çıkmaktadır. Yapılacak en iyi şey fatura kesilip kesilmediğini sormaktır, eğer servis merdiven altı bir servis ise zaten vergi kaydı olmayacaktır ve fatura kesemeyecektir.

Klima Arıza Tamiri

Klimanız bozulur ve arıza yaparsa servis çağırmadan önce kendiniz bazı kontrollerde bulunabilirsiniz. Örneğin: kumandanız doğru mod ve ayarda mı? Elektrik panosu veya klimanın yanındaysa otomatik şalterin atıp atmadığını kontrol edebilirsiniz. Prizde fiş ile kullanılıyorsa fişin takılı olup olmadığına bakın. Tüm bunlarda herhangi bir sorun yok ve klimanız tepki vermiyorsa Atakent Klima Servisi olarak bizi veya güvendiğiniz başka bir servisi arayabilirsiniz.

Klima Arıza Tamir ve Onarımı
Klima Onarım ve arıza Tamiri
 • Yanmış klima kompresörünün onarımı veya değişimi
 • Arızalı ortam, boru ve dış ünite sensörlerinin değişimi
 • Yanmış, kopmuş elektrik kablolarının yenisi ile değişimi
 • Arızalı fan motorların onarımı veya yenisi ile değişimi
 • Elektronik devre kartı arıza onarımı veya değişimi
 • Su akıtan klimaların tava veya kasalarının tamiri
 • Kırık veya delinmiş bakır boruların onarımı veya yenilenmesi

Klima Montaj ve Söküm

Klima montaj ekibimiz gerek duymanız halinde klimanızın kurulumunu montaj kurallarını uygulayarak gerçekleştirir. Montajını yaptırmak istediğiniz klima için en iyi performansı alma bakımından en öncelikli işlem uygun bir yer seçimidir. Televizyon, lamba ve diğer elektronik eşyalar gibi ısı kaynaklarından ve pencere ve kapılardan uzak bir noktaya montaj yapmak performans kaybı yaşamanızı büyük oranda azaltacaktır. Atakent Klima Servisi olarak biz konuya son derece önem veriyoruz ve dikkat ediyoruz.

Bazı durumlarda klima sökümüne ihtiyaç duyar klima sahipleri. Taşınma, eskimiş klima, ev veya bina tadilatı veya başka bir sebepten ötürü. Klima demontajı yani sökümünü yapacağımız cihazın biz servis olarak ilk işlemimiz gaz toplamadır. Cihazınızıda bulunan gazı son damlasına kadar sisteme topluyoruz, böylelikle tekrar kurulum yapıldığında gaz masrafına girmeyip aynı gazı kullanmaya deva ediyorsunuz. Eğer bakır borular kurtarılacak durumdaysa kurtarmaya çalışıyoruz ve rulo yaparak saklanmasını kolaylaştırıyoruz, aşırı sertleşme nedeniyle kırılan boruların yerine yenisini kullanmak en doğrusudur.

Klima Montaj ve Söküm Hizmeti
Klima Söküm ve Montaj Hizmeti

Klima Bakım ve Temizlik

Bakım klima kullanan biri olarak cihazınıza ve kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Klimanın çalışma ömrünü uzatmakla kalmayıp sizin ve ailenizin sağlığını tehdit edebilecek mikrop ve bakterilerin antibakteriyel ilaçlar sayesinde cihazınızdan yok edilerek hijyen sağlanmasına olanak vermektedir. Soluğunuz hava ferah ve temiz olacaktır. Bakım sırasında gerçekleştirilecek kontroller olası arızaları önceden tespit etme ve önleme ve klimanızın daha rahat çalışarak enerji tüketimini dengeli kullanmasını sağlar, böylelikle cüzdanınızı da korumuş olursunuz. Atakent Klima Servisi klima cihazlarınızın her daim verimli çalışmasını sağlamak için yılda 2 veya minimum 1 kez bakımlarını yapmaya hazırdır.

Klima Temizlik ve Bakım
İlaçlı Klima Bakımı
 • Antibakteriyel ilaçlarla klima dezenfeksiyon ve temizlik hizmeti
 • Bakım sırasında klima gaz seviyesi kontrolü ve takviye işlemi
 • Yıpranmış, dökülmüş boru izolasyonu yenileme hizmeti
 • Elektronik devrelerin incelenmesi ve olası arıza kontrolü
 • Bakır borularda kırık bükülme, sızıntı ve gaz kaçak kontrolü
 • Sensör, fan, kompresör gibi donanımların durum kontrolü

Klima Gaz Dolumu

Biz Atakent Klima Servisi olarak piyasada en çok kullanılan R22, R32, R410A, R417A, R407C gibi klima gazlarının dolumunu yapıyoruz. Bir klimanın gaza ihtiyaç duyması için sistemdeki gazın ya eksilmiş ya da tamamen bitmiş olması lazım. Hemen söyleyelim gaz zamanla bitmez, gaz eğer sistemde kaçak ve sızıntı varsa biter ve bu durumda öncelikle yapılması gereken şey sızıntının sebebini ve kaynağını bulmak. Sızıntı giderilmeden yapılan dolumda gaz zamanla yine kaçacaktır. Biz servis olarak sızıntının sebebini araştırıp buluyor, onarıyor ve sonra sistemi yaklaşık 30 – 45 dakika vakumluyoruz ve eğer basınçta düşme olmazsa ancak klima gazının tekrar tam dolumunu gerçekleştiriyoruz.

R22 - R410A - R407c Klima Gaz Dolumu

Klima Yer Değişimi

Klima yer değişimi genellikle taşınma veya tadilat gibi durumlarda talep edilen bir servis işlemidir. Bu hizmetin gerekmesi durumunda biz klimanın gazını topluyor, boruları kırmadan rulo yapıyor (sadece boru bükülebilir durumda olursa geçerlidir) ayaklarını ve duvar sacını ünitelerle birlikte paketliyor ve tadilat sonrası tekrar montajını yapıyoruz. Eğer taşınma söz konusu ise yine aynı şekilde gazını topluyor ve boru ile diğer parçalarını paketliyor dilerseniz yeni adresinize kendi aracımız ile taşıyor ve orada tekrar kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Klima sayısı önemli değil, tüm klimalarınızı taşıyacak araçlarımız mevcut.

Klima Kompresör Değişimi

Klima kompresörlerinin bazı durumlarda sargıları yanar ve bu gerçekleştiğinde klima ne ısıtma ne de soğutma yapabilir. Kompresör bir klimanın en önemli ve pahalı parçasıdır ve başınıza bu durum gelirse bu çok can sıkıcı olacaktır. Kompresörlerin onarımı pek mümkün olmamaktadır, yapılması gereken şey ise onu değiştirmektir. Biz bu durumda kompresör değişimi yapan bir teknik servisiz ve müşterilerimize ister sıfır kullanılmamış yeni kompresör veya bütçesi yeni bir kompresöre yetmeyen müşterilerimiz daha uygun 2. el kullanılmış kompresör tedarik edip onun kurulumunu yapıyoruz.

Klima Kompresör Değişimi

2022 Ev Tipi Klima Gazı Dolum Fiyatları

İnternette arama yaptığınızda klima gaz dolum fiyatları ile ilgili güncel fiyat bulmak pek mümkün olmaz, bunun sebebi ise klima gazının ülkemizde üretilmiyor ve yurtdışından ithal ediliyor olmasından kaynaklı. Dövize ve ithalata endeksli olan bu gazların fiyatları çok sık değişmektedir. Daha önce sitemizde fiyatları açık olarak veriyorduk fakat aynı gün girdiğimiz rakamlar ertesi gün maalesef farklılık gösterdiğinden müşterilerimizi yanıltmama adını bunları kaldırmak zorunda kaldık. Güncel fiyatları öğrenmek için bizi arayabilirsiniz, fiyatlar klimanın kullandığı gaz türü ve klimanın kapasitesine göre farklılık göstermektedir.

Atakent’te Klima Servisi Arıyorsanız Biz Varız!

Küçükçekmece ilçesinin Atakent semtinde klimanıza müdahale edecek güvenilir bir teknik servis arıyorsanız biz Atakent Klima Servisi olarak size hizmet vermeye hazırız. Servis elemanlarımızı kaliteli işçilik, güler yüzlü diyalog ve müşteri memnuniyeti konusunda eğittik. Ödediğiniz her kuruşun hakkını sonuna kadar alacağınıza emin olabilirsiniz. Sadece Atakent değil Halkalı, Yarımburgaz, Sefaköy, Yeşilova, Cennet, Kartaltepe gibi tüm komşu mahalleler de bizden 1 yıl servis garantili hizmet alabilirler. Yılların deneyimi ve tecrübesi uzman servis elemanları ile birleştiğinde eşsiz ve kaliteli hizmet kaçınılmazdır. kendimize güveniyoruz. Hiç bir markanın yetkili servisi değiliz, tüm marka ve model klimalara özel servis olarak hizmet veriyoruz.

 • Atakent Klimacı
 • Atakent Klima Tamircisi
 • Atakent Klima Teknik Servisi
 • Atakent Özel Daikin Klima Servisi
 • Atakent Özel Arçelik Klima Servisi
 • Atakent Özel Vestel Klima Servisi
 • Atakent Özel Beko Klima Servisi
 • Atakent Özel Airfel Klima Servisi
 • Atakent Klima Gürültülü Çalışıyor Sorunu
 • Atakent Klima Kötü Kokuyor Sorunu
 • Atakent Klima Sigorta Attırıyor Sorunu
 • Atakent Klima Gaz Kaçırıyor Sorunu
 • Atakent Klima Su Damlatıyor Sorunu
 • Atakent Klima Buz Tutuyor Sorunu
 • Atakent Klima Fan Dönmüyor Sorunu
 • Atakent Klima Soğutmuyor Sorunu
bizi-arayin
Klima Marka
Whatsapp Mesaj
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?