Klima Bakımının Önemi

Klima Bakımı Neden Çok Önemli?

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Klimaların en önemli ve aksatılmaması gereken durumlarından biri de klimanın temiz olmasıdır, bunun için klima bakımını düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Eğer klima bakımını geciktirirseniz iç ünitede oluşan ve gözle görülmeyen bakteriler zamanla daha fazla çoğalarak, alerjisi olan kişilerde ciddi etki bırakabilir.

Klima bakım için tavsiye ettiğimiz bakım süresi 6 ayda birdir, eğer sık kullanmadığınız bir klimanız varsa klima bakımını için bu süre daha da uzayabilir, çok sık kullandığınız bir klimanız varsa da bu süre daha da kısalabilir.

İç ünitedeki filtreler pisliklere ne kadar engel olsa da zamanla dolarak iç ünitenin içindeki fana kadar ilerleyebiliyor, böyle olduğu zamanda fana pislik dolduğu için fanın dönüş hızı yavaşlıyor ve rahat üfleme yapamıyor, bundan kaynaklı olarak da klima fazla enerji kullandığı için zorlanarak klimanızın ömrünü kısaltıyor. Ömrü kısalan bir klima her yerden patlak verebilir, zamanla daha fazla masraflar açabilir.

Bizi arayarak randevu alabilirsiniz ve ekibimizi belirlediğiniz güne size gönderebilirz. Ekibiz size ulaştığında yaptıkları işlemler şunlardır; öncelikle iç üniteye özel bir ilaç sıkarak bakterileri öldürüyor ve pisliklerin dışarı çıkmasını sağlıyor. Klima bakımının ilk aşaması budur. Ardından 5 dakika kadar bekledikten sonra su ile dışarı çıkan pislikler temizleniyor ve bu işlem bir kez daha tekrarlanıyor ardından su ile durulanıyor. Bu da klima bakımının ikinci işlemidir. Bu işlem filtreler için de geçerlidir. Başka temizlik işlemleri de yapılarak klima bakım işlemi tamamlanıyor.

Klimanızı temizlettiğiniz zaman artık rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Tekrar unutmamanız gereken, klima bakımını kesinlikle geciktirmeyin ve düzenli olarak 6 ayda bir yaptırmayı unutmayın.