Uydu Sinyal Ayarı

Uydu Sinyal Ayarı ve Çanak Yön Değişimi

Uydu yayını izleyenlerin en sık karşılaştığı sorunlardan biridir sinyal sorunları. Ekranda “Sinyal Yok” hatası alırsanız bunun uydu alıcısı arkasında yerinden çıkan bir kablo gibi basit bir sebebi olabileceği gibi bulması oldukça zor başka sebepleri de olabilir.

Rüzgar ve fırtına nedeniyle yerinden oynayan bir çanak anten anında sinyal kaybına sebep olacaktır, tekrar sinyal ayarı yapılıp yerine iyice sabitlenmediği sürece bu sorun hep tekrar eder. Anten yer seçiminde yapılacak en iyi şey çanağın rüzgardan etkilenmeyecek bir nokta belirlenmesidir.

Oksitelenmiş LNB girişi, diseqc bağlantıları, kısa devre nedeniyle yanmış LNB, kopmuş kablolar, girişi yanmış uydu alıcı, arızalı merkezi uydu sistemi gibi bir sürü sebep de bu hatayı almanıza neden olabilir.

Sonuç olarak “Sinyal Yok” hatası alan veya yayınları gidip gidip gelen, karelenmeler ve donmalar yaşayan her uydu yayını izleyicisinin bu sorunlarını ortadan kaldırmaya yönelik hizmetler veriyoruz. Siz de sık sık sinyal sorunu yaşayanlardansanız biz bu sorunu sizin için kökten çözebilirz.

Bizi Şimdi Arayın